Breaking News

Random Template

Politike

Sports

Sports

Popular Template

Politike

sports

sports

edi rama video , debat me lulzim bashen, test post 09

Rama: Dua debat me Berishën | Gazeta Panorama ONLINE
www.panorama.com.al › Politike
Traduci questa pagina
Me fermerët Në një takim që zhvilloi me fermerët në fshatin Tregan, Rama tha se ... Po pse sbere debat me Lulzim Bashen ne 2011 o shoku Edi??? apo dy vjet te ..... Enca takohet me personin që e bëri të famshëm (VIDEO) Të gjithë janë të ...
Lulzim Bashen - Arkiva Mediatike e Lajmeve
www.arkivalajmeve.com/kerko/.../Lulzim+Bashen - Traduci questa pagina
Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Lulzim Bashen" ... jo me larg se dy metra nga njeri-tjetri Edi Rama dhe Lulzim Basha nuk i ... te natyrshme ngjalli me shume debat ne media se paraardhesit pasi ishte i pari i asaj qe mund ta ... krah Ramës Foto/ 3 deputetët e PD konsultohen me Berishën VIDEO Fyle 'sms' opozit
Rama: Nuk bëj debat me Bashën, ai të shkojë në gjyq ...
www.peshkupauje.com/.../rama-nuk-bej-debat-me-...
Traduci questa pagina
po ku ke nivel ti me ob debat me Lulzim Bashen. ti mund ti besh pershtypje ... humbet pikë, tërhiqet ndërkohë që nga kjo mund të humbasë pikë Edi Rama që ...... A nuk e shikuat në video ju birbo se si u vra Faiku, si u ekzekutua Aleksi dhe ...
Kush mund ta fitojë debatin televiziv midis Ramës dhe ...
www.peshkupauje.com/.../kush-mund-ta-fitoje-deb...
Traduci questa pagina
Kjo do jete nje disaster e vertete per Edi Ramen dhe vete PS-ne. AL mig - 12 Mars ... Rama s'ka per te dale ne debat me Lulzim Bashen, sepse eshte frikacak.
Arkivi - Koha Jonë
www.kohajone.com/index.php/arkivi
Dita e Verës, Tirana e Elbasani e festojnë me lule e ballokume. ... Video e aktorit të Portokallisë, Rama: Çfarë ka partia që e lindën shpresat dhe po e ... funksion të integrimit në BE · Raporti i MJAFT: Lulzim Basha nuk realizoi 60 premtime në 4 vjet .... Kryeministri Edi Rama priti në takim Kryetaren e Asamblesë Kombëtare të ...
Çim Peka rinis “Fakt” me Lulzim Bashën | Debat 24
debat24.com/.../cim-peka-rinis-fakt-me-lulzim-bas...
Traduci questa pagina
03 set 2014 - VIDEO – Rrëfimi i personit të dyshuar për vrasjen e Tom Doshit ... Me Edi Ramën dhe një problem i sistemit ... Çfarë tha Rama në Prishtinë.
OPINION TV KLAN | Facebook
https://sq-al.facebook.com/pages/.../41211432197
Traduci questa pagina
Keni pyetje per Kryetarin e PD, Lulzim Basha? Na i dergoni ... PD ·. Mars 1991 - 24 vjet nga ikjet me anije te shqiptareve! ..... Kryeministri Edi Rama ne OPINION!
Z.Basha fton kandidatin e vet shpallur... - Partia Demokratike ...
https://www.facebook.com/.../1015017878112975...
Traduci questa pagina
Unë i them zotit Rama të zgjedhë cilindo format televiziv,. ... friken perballjes me realitetin keshtu qe edigay rama kurre nuk mund te perballet me Lulzim Bashen.
Portali Indeksonline - “Facebook”: Rama nga emigrantët ...
indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=83900
Traduci questa pagina
01 feb 2014 - Prej kohësh ekziston një debat lidhur me popullaritetin e politikanëve në rrjetin social “Facebook”. Kryeministri, Edi Rama i cili parapëlqen “Twitter-in” para krijesës së Mark ... re edhe me lulzim bashen uroj shqypni tmadhe bashkimi etnik pononi ju ... Shikoni se si gratë palestineze luftojnë Talebanët (Video) ...
Read More

The Vampire Diaries' Paul Wesley on directing 6x11

The Vampire Diaries actor Paul Wesley took the director's chair for episode 6.11 of the vampire drama titled "Woke Up With A Monster".
Below, Wesley has previewed what fans can expect from the Jan. 22nd installment. Get the scoop!

This episode in my opinion is a much more grounded episode. It’s actually not as mystical. There’s not a lot of mythology in my episode; it’s really about the more tender moments. The best and most exciting moments are the moments when we step away from all of that and we really get down to some beautiful interaction between two characters that is really intimate. What I love about my episode is that it is fast-paced, fast-paced, fast-paced, exciting, entertaining, and then it sort of slows down and there’s this moment of real tenderness, which I think is so important on our show. It’s all about the people and there’s some really beautiful moments and amazing performances. I’m excited about that interesting sort of juxtaposition.
Read More

Zbulohet planeti me katër diej


Astronomët kanë zbuluar një planet qiejtë e të cilit janë të ndriçuar nga katër diej të ndryshëm. 

Orbita e tij përbëhet nga dy breza me yje një fenomen mjaft i rrallë ky në astronomi.

Zbulimi është bërë nga disa vullnetarë të cilët kanë përdorur faqen e internetit Planethunters.org së bashku me një ekip nga Britania e Madhe dhe institute nga SHBA-të, ndërsa vëzhgimet janë bërë nga Observatori i Keck.

Planeti, që ndodhet vetëm  5.000 vite-dritë larg, është emërtuar PH1 sipas sajtit Gjuetarët e Planeteve(Planet Hunters).

Ai është menduar të jetë një "gjigant gazi" pak më i madh se sa Neptuni, por më shumë se gjashtë herë se madhësia e Tokës.
Read More

Jennifer Lopez tregon këmbët e saj seksi

E shoqëruar nga i dashuri i vet Casper Smart, 43-vjeçarja ka qenë e veshur me një fustan të shkurtër dhe të hapur

Jennifer Lopez ndodhet në Europë për një tur koncertesh. Por, të hënën ajo i la pas koncertet, për të qenë prezente në festën e ditëlindjes së motrës së saj në Paris. 

E shoqëruar nga i dashuri i vet Casper Smart, 43-vjeçarja ka qenë e veshur me një fustan të shkurtër dhe të hapur, duke ekspozuar më shumë se ç’duhet këmbët e saj seksi.



Read More

'Ajshe', Prokurori: Si e zbuluam 80-vjeçarin. Bëri seks para se t’i priste kokën

Nga hetimet e deritanishme, profili i 80- vjeçarit përkon me një maniak seksual. Të krijosh raporte seksuale me persona me shumë vite diferencë, është karakteristikë e një maniaku seksual. Shaban Norja mund të ketë pasur dëshirë për t’u lidhur me vajza të vogla”. Kështu deklaroi dje, prokurori Sokol Nishani. Ai thotë se prokuroria dhe policia e Durrësit zbardhën në kohë rekord ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë në fshatin Xhafzotaj të Durrësit, ku u masakrua 18-vjeçarja Aishe Vata. Dosja voluminoze me numër 16 49, me mbi 2000 faqe, ka zënë një vend kryesor në tavolinën e prokurorit Nishani. Në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, prokurori i çështjes tregon se kanë mundur të dokumentojnë plotësisht, se autori i vrasjes makabre të adoleshentes, si dhe babai i fëmijës tremuajsh të saj është 80-vjeçari Shaban Norja. Ndërkohë, Sokol Nishani sqaron me detaje të gjitha provat e grumbulluara, aktet e ekspertizës dhe dëshmitë e dhëna nga autori i krimit, përfshi këtu dhe skenën e plotë të krimit. Nga dëshmitë e dhëna para hetuesve, të paktën në një rast tjetër, ka rezultuar se Norja përgjonte çiftet e tjera kur kryenin marrëdhënie seksuale, gjë që flet për profilin e tij si maniak seksual. Po sipas prokurorit Nishani, vetëm viktima dhe autori i krimit ishin në dijeni të shtatzënisë, dhe se, nga hetimet e deritanishme rezulton që raportet e tyre seksuale kanë qenë shumë normale, me dëshirën e të dyve.
Zoti Nishani, çfarë ka rezultuar nga raporti mjeko-ligjor dhe çfarë provash të pakontestueshme rëndojnë mbi autorin e krimit?
Është raporti i parë, i cili na ka vërtetuar faktin se trupi është prerë me armë të ftohta prerëse. Bëhet fjalë për një kosë. Viktima ishte 3 muajshe shtatzënë, konkretisht 12-javëshe. Ky është raporti i parë, sepse jemi në pritje të raporteve të tjera, pasi do të jenë disa të tilla. Rezultatet e ADN-së të kryera në fetus dolën në përputhje me gjakun e autorit. Po kështu, edhe analizat e kryera në rrobat e viktimës dhe të autorit dolën që kishin përputhje me 80-vjeçarin Shaban Norja në momentin e skenës së vrasjes. Konkretisht, pështyma dhe gjurmët e gjetura në trupin e 18-vjeçares, në gjoks dhe në pjesë të tjera kanë përkuar plotësisht. Gjithashtu, edhe gjurmët e gjakut dhe të pështymës të gjetura në këmishën e autorit përkonin me gjurmët e gjakut që u gjetën në tutat e vajzës rreth 100 metra larg prej banesës njëkatëshe që Norja kishte nën ruajtje. Ndërkaq, xhupi i vajzës, me të cilin ka dalë nga shtëpia e saj, i gjetur rreth 1 kilometër larg nga vendngjarja në një vendgrumbullim plehrash, përkon me gjurmët e gishtave dhe djersën e autorit, i cili e ka lënë aty pasi kishte kryer vrasjen, në tentativë për të zhdukur gjurmët e krimit.
Po nga aktet e tjera çfarë ka rezultuar?
Në fakt, raportet nga mjekësia ligjore kanë përfunduar dhe përgjigjet janë gati për t’iu bashkuar dosjes. Pritet që nesër në mëngjes t’i dorëzohen prokurorisë nga ekspertiza mjeko-ligjore. Janë një numër aktesh ligjore, si akti i ekspertimit mjeko-ligjor për kokën, i dokumentuar. Presim rezultatet e ADN-së, të cilat janë bërë. Por janë dokumentuar të gjitha provat, dhe arrestimi i autorit është bërë ditën e diel, në orën 15:30, pasi së bashku me autorin e dyshuar ne shkuam në vendngjarje dhe ndërtuam skemën e krimit. Kjo, në bashkëpunim me inspektorët e krimeve. Shaban Norja na tregoi vendin ku kishte hedhur kokën e viktimës, dhe ku ishte hedhur arma e ftohtë, kosa, - mjeti me të cilin i është prerë koka vajzës 18-vjeçare. Koka e viktimës, gjatë së dielës iu nënshtrua ekspertizës mjeko-ligjore, ndërsa sot (dje) u dërgua në mjekësinë ligjore, për t’iu bërë një ekspertizë e dytë më e specializuar. Më pas, koka është marrë nga familjarët e viktimës.
Ju ka treguar 80-vjeçari se si e masakroi Aishe Vatën?
Autori, në dëshminë që na ka dhënë, ka thënë që viktimën e ka vrarë me armë zjarri, nga pas kokës, dhe më pas ka bërë prerjen e kokës, duke e shkëputur nga trupi. Nga ekspertiza ka rezultuar se vajza ka një goditje me armë pas koke dhe ka një dalje plumbi në afërsi të syrit të majtë, çka vërteton që është qëlluar me armë zjarri. Mbi këtë bazë, edhe kjo do t’i nënshtrohet një analize të detajuar të mjekësisë ligjore, - vendim i marrë ky nga prokuroria. Ndërkaq, trupi i është nënshtruar një ekspertize të hollësishme, për të parë se çfarë dëmtimi ka dhe çfarë mjeti është përdorur.
Nga ekspertiza që i është bërë trupit të viktimës, çfarë është konstatuar?
Nuk kishte asnjë gjurmë dhune, dhe kjo ka treguar që raportet e tyre seksuale kanë qenë shumë normale, me dëshirën e të dyve. Edhe ditën e ngjarjes, të vrasjes, nuk ka pasur ushtrim të dhunës.
Para vrasjes, viktima ka kryer marrëdhënie seksuale me 80-vjeçarin Shaban Norja? Po. Ka pasur gjurmë sperme. Sipas të gjithë raportit mjeko-ligjor, edhe atë natë kanë kryer marrëdhënie seksuale.
Nga provat që keni mbledhur deri tani, cili është motivi i vrasjes së 18-vjeçares?
Motivi është shtatzënia e padëshiruar që ka pasur vajza. Shaban Norja pretendon që i ka kërkuar Ajshe Vatës të abortonte, por ajo nuk ka pranuar. Realisht s’dihet ende, sepse nga verifikimet dhe provat e prokurorisë raportet midis 18-vjeçares dhe 80-vjeçarit, janë të tilla, që vetëm këta kishin dijeni mbi ngjizjen e shtatzënisë.
Pjesëtarët e familjes Vata, ishin në dijeni të shtatzënisë së 18-vjeçares? Asnjë person tjetër nuk e ka ditur që çifti ka qenë duke pritur një fëmijë; as nga familjarët e viktimës dhe as nga ata të autorit. Kjo është e verifikuar nga të gjitha veprimet që prokuroria ka kryer deri tani. Lidhja që kanë pasur me njëri-tjetrin dhe i një fëmije në mes, nuk është ditur nga persona të tjerë. Duke përfituar nga ky fakt, autori ka kryer vrasjen, dhe është munduar të fshehë provat e të mbulojë krimin në një farë mënyre.
A ka prova që vajza është përdhunuar që 14 vjeçe?
Në fakt, nuk ka gjurmë të një akti përdhunimi. Autori e pranon faktin që ka pasur raporte seksuale me viktimën, por jo se e ka përdhunuar viktimën. Raporti ka qenë me mirëkuptimin e të dyja palëve. Ne nuk mund ta vërtetojmë kur është kryer akti seksual për herë të parë, sepse 18-vjeçarja është e vrarë. Ekspertët mjeko-ligjorë na kanë konfirmuar faktin që kjo ka pasur deflorim, zhvirgjërim disa vite më parë.
Çfarë profili ka ndërtuar prokuroria për 80-vjeçarin Shaban Norja?
Personaliteti i 80-vjeçarit do të ndërtohet me ecurinë e mëtejshme të hetimit, duke dokumentuar se çfarë raportesh ka pasur me familjen, me shoqërinë, me femra, me meshkuj. Në një konkluzion timin personal, e konstatuar dhe e evidentuar deri tani, më ka krijuar përshtypjen e një maniaku seksual. Të krijosh raporte seksuale në mosha me shumë vite diferencë, është karakteristikë e një maniaku seksual. Ky mund të ketë pasur dëshirë për t’u lidhur me vajza të vogla.
Keni të dhëna nëse 80-vjeçari kishte ngacmuar apo kishte marrëdhënie seksuale me vajza të tjera në fshatin Xhafzotaj?
Jo, deri tani nuk kemi të dhëna në lidhje me ngacmime apo raporte seksuale të autorit me vajza të tjera të fshatit. Por nuk përjashtojmë mundësinë që ai të ketë pasur dëshirë për t’u lidhur me vajza të vogla.
Çfarë ka ndodhur me njërën prej motrave të viktimës, dhe çfarë dokumentesh ka në dorë prokuroria?
Në fakt, ne kemi vetëm dëshminë e Shaban Norjes. Ai ka deklaruar se e ka ndjekur së paku 4 apo 5 herë motrën e Aishes, e cila sipas tij ka pasur marrëdhënie seksuale me një person tjetër në fshat. Ai e ka ndjekur dhe i ka vëzhguar. Ai thotë që kishte lajmëruar babain e saj, Muhamet Vata, që vajza e tij nuk sillej mirë.
80-vjeçari i akuzuar ka thënë, që, pas divorcit së motrës së viktimës nga bashkëshorti, një pjesë të fajit, Muhameti ia ka vënë atij, që në atë kohë ka qenë 76 vjeç. Po sipas dëshmive të autorit, vajza, pas divorcit me burrin, ka thënë që marrëdhëniet i ka pasur me Shabanin. Nëse këto raporte janë të vërteta apo jo nuk dihet, dhe kjo nuk është objekt i hetimit për momentin.
Read More

Seldi mohon, por fotot flasin ndryshe


Unazat jane shkembyer diku ne muajin dhjetor te vitit te kaluar dhe mediat shkruajten me interesim per fejesen e Seldi Qalliut dhe Dafines, vajzes se gazetarit Milaim Zeka qe jeton ne Suedi. Por, Seldi gjithmone ka mohur per media nje gje te tille edhe pse mban nje tatoo ne krahun e tij me emrin e te fejuares, sic u permend ne media.

Poashtu, babai i Dafines, Milaimi ishte i rezervuar ne pyetjet ne lidhje me fejesen e vajzes se tij duke mos e mohuar as pohuar kete gje. Madje asokohe, fejesa e Seldit u perfol si arsyeja e ndarjes me Sinanin, megjithese tash pas sa muajve jane bashkuar serish dhe se shpejti do te lancojne nje projekt te perbashket.
Gjate tere kesaj kohe, Seldi nuk ka permendur te fejuaren ne asnje nga prononcimet e tij per media, sikur ajo nuk ekziston fare, por revista "Panorama plus" ka botuar foto qe tregojne se Seldi eshte ne nje lidhje te pamohueshme me Dafinen. Aty Seldi shihet se bashku me Dafinen ne festat familjare ne Suedi. Shteti skandinav eshte nje nga me te preferuarit per Seldin si per koncerte ashtu edhe per te kaluar kohen. Mund te ndodh qe ne te ardhmen ai te vazhdoje te jetoj atje, pasi tashme familja e Dafines e shohin ate si dhenderr.
Read More

Kim-it i varet prapanica pa të brendshme

31-vjeçarja është fotografuar në Miami së bashku me të dashurin e vet, Kanye West, ndërsa merrnin pjesë në një darkë.


Kim Kardashian bën gjithmonë që të flitet për të kur shfaqet në publik.

31-vjeçarja është fotografuar në Miami së bashku me të dashurin e vet, Kanye West, ndërsa merrnin pjesë në një darkë.

Ajo që binte në sy ishte fustani shumë transparent i Kim, që tregonte të pasmet e saj, ndërkohë që përpara ishte shumë i hapur.




Read More

About Us